Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Matematika>Algebra>Hierarchinis tiesinis modelis (HLM)

Hierarchinis tiesinis modelis (HLM)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Hierarchinio tiesinio modelio aprašymas. Duomenų nagrinėjimas. lme taikymas hierarchiniam tiesiniam modeliui. Išvados.

Ištrauka

Mūsų kursinio darbo tema yra hierarchinis tiesinis modelis (HLM). Tai regresinės
analizės forma, taikoma hierarchiniams duomenims. Hierarchiniai duomenys – tai tokie duomenys, kurie yra struktūrizuoti. Tai reiškia, kad galime išskirti duomenų grupes: stebėjimai grupėse yra "panašesni" nei tarp grupių. Dėl šios savybės hierarchiniai modeliai visų pirma atsirado socialiniuose ir edukologijos moksluose. Kaip pavyzdį galėtume pateikti modelį, kur stebėjimai yra surinkti susijusių asmenų, pvz., giminaičių. Tai reiškia, kad duomenų analizės rezultatai priklausys ne tik nuo nagrinėjamų kintamųjų ir jų priklausomybių, bet ir nuo to, ar stebimi žmonės buvo susiję. Tokiu atveju susijusių asmenų rezultatai yra kur kas vienodesni nei nepriklausomų, todėl reiktų į tai atsižvelgti galutinėje analizėje. Taigi hierarchinis tiesinis modelis ir yra skirtas spręsti uždaviniams, kur duomenys yra priklausomi.
Šio kursinio darbo tikslai visų pirma yra susipažinti su HLM ir suvokti esminius skirtumus nuo regresinių modelių, taigi tuo pačiu įsisavinti HLM metodus bei išmokti naudotis HLM programų paketais praktinių uždavinių sprendimui. Šiame kursiniame darbe hierarchiniu tiesiniu modeliu buvo pasirinktas modelis, kuriame nagrinėjami Europos Sąjungos šalių pagrindiniai ekonomikos rodikliai (BVP prieaugis, infliacija, nedarbas bei darbo lygio augimas). Svarbiausia yra tai, jog HLM pritaikomas tada, kai atsižvelgiama į tai, ar šalis yra naujokė ( įstojusi į ES 2004 m. ), ar šalis yra senbuvė. Taigi turime, kad ne tik kintamieji yra priklausomi tarpusavyje, bet skiriasi ir rezultatai imant šalis senbuves ir šalis naujokes. Taigi ir duomenys yra priklausomi. Šiam uždaviniui išspręsti naudojamės R paketo nlme biblioteka ir konkrečiai lme funkcija, kuri pritaikyta HLM uždaviniams spręsti.
Taigi kursinio pagrindinis tikslas yra susipažinti su HLM. Tai buvo padaryta nagrinėjant hierarchinius duomenis ir charakterizuojant HLM metodus bei algoritmus. Be to, išspręstas pavyzdys leidžia suprasti HLM ne tik teorine prasme, bet ir gauti realius rezultatus praktikoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAlgebros kursinis darbas
KategorijaMatematika >  Algebra
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis119.07 KB
AutoriusIndre Balyte
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasMatematikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Hierarchinis tiesinis modelis [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą