Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Matematika>Algebra>Nelygybės ir jų taikymas

Nelygybės ir jų taikymas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Tikslai. Iš nelygybių istorijos. Skaitinių nelygybių savybės. Tiesinės nelygybės su vienu kintamuoju. Racionaliosios nelygybės. Racionaliųjų nelygybių sprendimas intervalų metodu. Antrojo laipsnio nelygybės. Antrojo laipsnio nelygybių grafinis sprendimas. Nelygybių su vienu kintamuoju sistemos. Nelygybės su dviem kintamaisiais ir jų sistemos. Nelygybė su moduliais. Rodiklinės nelygybės. Logaritminės nelygybės. Uždavinių sprendimas naudojant nelygybes. Išvados.

Ištrauka

Pirmą kartą nelygybių ženklai ( >, < ) pasirodė 1631 m., bet tiek nelygybės, tiek lygybės sąvoka atsirado jau žiloje senovėje.
1557 m. Robertas Rekordas pirmą kartą pavartojo lygybės ženklą, motyvuodamas tuo, kad jokie du daiktai negali būti labiau lygūs, kaip dvi lygiagrečios atkarpos.
Remdamasis Rekordo lygybės ženklu, kitas anglų mokslininkas Hariotas pradėjo vartoti iki šiol rašomus nelygybės ženklus ( iki jo rašė žodžius "daugiau ", "mažiau"), aiškindamas: jeigu du dydžiai nelygūs, tai lygybės ženklą sudarančios atkarpos yra nelygiagrečios, o susikertančios. Susikirsti gali dešinėje ( > ) arba kairėje ( < ). Pirmuoju atveju parašytas ženklas reikš "daugiau", antruoju – "mažiau".
Nors nelygybės ženklai buvo pasiūlyti, praėjus 74 metams nuo Rekordo pasiūlyto lygybės ženklo, tačiau pradėti vartoti daug anksčiu už lygybės ženklą. Taip, matyt, atsitiko todėl, kad tada spaustuvės nelygybės ženklams žymėti vartojo lotynišką raidę V, tuo tarpu renkamo lygybės ženklo ( = ) dar neturėjo, o pagaminti jį tuomet buvo nelengva.
Teorijoje ir praktiniuose uždaviniuose dažnai pastebime nelygybės ženklus, parašytus kartu su lygybės ženklu: >= ( ne mažiau) arba <= (ne daugiau). Tokios nelygybės vadinamos negriežtosiomis, nelygybės, kuriose yra ženklai > arba <, - griežtosiomis. Simbolius >= ir <= pavartojo prancūzų matematikas Pjeras Bugė. Vėliau juos pradėta rašyti taip: ≥, ≤. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-03
DalykasAlgebros namų darbas
KategorijaMatematika >  Algebra
TipasNamų darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis212.7 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaVilniaus Taikos pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nelygybes ir ju taikymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Taikos pagrindinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą